Bývalý předseda Jan Straka a jeho péče o členy spolku.

DOMŮ     Odkaz na podklady pana Jiřího Šlézara

Na AKMT – Audio Klub Moravská Třebová se obrátil pisatel s žádostí o přezkoumání jeho členství v Autoklubu Moravská Třebová v roce 2016. Bývalý předseda tohoto spolku Jan Straka musel být skutečně ,,předseda,, na svém místě. Dle uvedených podkladů získaných při pátrání je jasné, že členové spolku Autoklubu Moravská Třebová, tohoto předsedu nikdy nezajímali. Vždy se zajímal pouze sám o sebe a svoje nochsledy.

Nakonec se mu podařilo s pomocí plných mocí hlasujících lidí, které nikdo nikdy neviděl, nebo se závodů neúčastní ZNIČIT team traťových komisařů. A dokonce z toho prý opět obviňuje jenom někoho jiného. Připojili se k němu i osoby, které prý někteří členové do té doby považovali za inteligentní, ale to jenom na okraj.


Trochu teorie: Evidenci členů pobočných spolků vede Autoklub ČR, který následně, po zaplacení potřebných náležitostí vystavuje členské legitimace na základě došlých podkladů od pobočných spolků. Pobočné spolky většinou nevedou evidenci členů, neboť by musely splnit přísné normy zákona o ochraně osobních údajů, ale není jasné, jak mohou mít přehled o členech, shodují se advokáti.


Ale tenhle Váš případ nemá obdoby. Člen si řádně vyplní přihlášku se zájmem být členem spolku a tohle?

To je vrchol. Bývalý předseda spolku Jan Straka přihlášku pana J. Šlézara ani tedy neodeslal na Autoklub ČR. 

Podle zjištěných informací všichni zájemci vyplnili přihlášky dne 19. 3. 2016 na členské schůzi, včetně J. Šlézara. Pravdou tedy je, že není vlastně ani jasné, které přihlášky členů Jan Straka – bývalý předseda, nakonec poslal do Prahy na Autoklub ČR. Tu Vaši určitě ne pane Šlézare.

Nejdříve se hlasovalo, že spolek zaplatí poplatek 200kč za členy, kteří se účastní pravidelně závodů alespoň 4x. Proti byli pouze, J. S. – předseda, jeho manželka Mi. S. a Ma. Š. – správce pokladny. Což dává jasně najevo jejich takzvaný ,,vážný,, zájem o své členy a podporuje to i jejich ,,péči,, o kvalitu lidi podílející se na pořadatelské činnosti. Pokud by na to nebyli peníze, ale v té době jich bylo prý až příliš mnoho.

Pan Z. B. prý udělal přehled, dle sešitu, kam lidé podepisují převzaté peníze, jako pořadatelé a skutečně za některé lidi shromáždil členské příspěvky ze svých peněz. Po telefonickém dohovoru s Janem Strakou – tehdejším předsedou, kterému sdělil, že peníze má u sebe za některé členy, tak co s nimi? Tehdejší předseda mu sdělil, že bylo zaplaceno členství všem (Poznámka: i těm co se neúčastní dění ve spolku a jsou pasivní členové) z peněz spolku. Peníze, které měl pan Z. B. u sebe od členů za poplatky na členství (některé svoje, některé vybrané) se prý vyúčtují dodatečně s Ma. Š. řekl bývalý předseda Jan Straka. A už se nikdy nedoúčtovalo a neřešilo nic. Pan Z. B., těmto členům později vrátil od nich vybrané peníze s tím, že je po něm Jan Straka doposud nechtěl, členský poplatek zaplatil asi tedy spolek z rozpočtu a nebude tyto peníze nosit pořád u sebe. Členské legitimace prý nebyly doručeny hodně členům, tak jako panu Šlézarovi.

Závěr redakce AKMT:

Můžeme potvrdit, že na základě předložených podkladů a šetření, Jiří Šlézar NEBYL ČLENEM AUTOKLUBU MORAVSKÁ TŘEBOVÁ v roce 2016 a jeho hlas byl vždy započítán při hlasování, jako platný a to NEOPRÁVNĚNĚ.

Pane Šlézare, musíme konstatovat, že s vámi bývalý předseda JAN STRAKA velmi nepěkně naložil. Skoro bychom se s Vámi vsadili, pane Šlézare, že za tuto Vaší situaci bývalý předseda Jan Straka vlastně nemůže, protože Vám sdělí, že mu nikdo dodnes neřekl, že byl statutární orgán spolku a může za to určitě někdo jiný 😀 .

Ale to je slabý odvar proti tomu, jak naložil se členy spolku v roce 2017 současný předseda Autoklubu Moravská Třebová Robert DOLEŽAL, ten ignoruje i :

LISTINU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD, jako součást ústavního pořádku České republiky. Článek 20, (1) Právo svobodně se sdružovat je zaručeno. Každý má právo spolu s jinými se sdružovat ve spolcích, společnostech a jiných sdruženích.

Dovolíme si malou poznámku: Lidé, kteří naopak neprojevili ani žádný zájem být členem spolku, jsou členy spolku. Což zákon výslovně zakazuje. Nemůže být nikdo nucen vystoupit ze spolku a naopak nemůže být nikdo nucen být ve spolku. Ale to někdy na příště.

Faktem je, že malé spolky, jako je např. Váš Autoklub Moravská Třebová, nemohou disponovat znalým a odpovědným personálem a tito lidé mají klamný pocit, že jsou neohrožení a je to jenom jejich spolek a členy nemusí nic zajímat. Tak jako bohužel i Vás, pane Šlézare nemusí nic zajímat, jak jsme dovodili z Vámi zaslaných podkladů.

 Odkaz na podklady pana Jiřího Šlézara

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien